Analizatory gazowe imisyjne — charakterystyka

filtracja powietrza
Jakie wyróżniamy domowe systemy filtracji powietrza?
20 marca 2020
miernik zanieczyszczenia powietrza
Jak działają mierniki zanieczyszczeń powietrza?
30 lipca 2020
analiza gazów

Analizator gazowy imisyjny to urządzenie, które przeznaczone jest do wykonywania pomiarów substancji w stanie gazowym. Pozwalają szybko i precyzyjnie określić stężenie gazów w mieszaninach gazowych. Mają wszechstronne zastosowanie, są uniwersalne i zapewniają łatwą obsługę.

Ogólna specyfika analizatorów gazowych

Analizatory gazowe pozwalają na bieżące pobieranie próbek i analizę stężenia gazów. Przeznaczone są do różnych zastosowań, występując zarówno jako aparaty stacjonarne, jak i mobilne. Używane są w laboratoriach, branży spożywczej, farmaceutycznej, przemyśle. Służą do zastosowań medycznych, do kontrolowania zasilania gazem w zakładach obróbki cieplnej, a także do kontroli powietrza w pomieszczeniach.

Analizatory gazowe imisyjne w naszej ofercie

W naszej ofercie znaleźć można analizatory gazowe imisyjne, które przeznaczone są do stałego monitorowania powietrza atmosferycznego. Zapewniają ciągły monitoring emisji (CEM) z zastosowaniem rozrzedzania próbki.

Urządzenie ma zwartą, ale kompaktową budowę. W swoim działaniu wykorzystuje technologię pojedynczej komory oraz najwyższy poziom metrologii. Wyposażone zostało w zaawansowaną elektronikę (SMC) oraz funkcje gromadzenia danych. Jego jakość i niezawodność potwierdzają normy ISO 7996.

Łatwość obsługi zapewnia duży graficzny wyświetlacz LCD. Oprogramowanie bazuje na interaktywnym menu z podwyższoną szybkością wyświetlania. Użytkownik może samodzielnie zaprogramować zakresy pomiarowe oraz okresy uśredniania. Analizator zapewnia też automatyczne ustalanie zakresu pomiarowego oraz czasu odpowiedzi. Wbudowany został także podwójny interfejs szeregowy dla zdalnej obsługi.

Analizator gazowy imisyjny został zaprojektowany z myślą o efektywności i niezawodności oraz wyposażony w wydajną technologię, dzięki czemu ograniczono ryzyko występowania problemów związanych z jego obsługą. Dzięki temu jest to urządzenie, które sprawdzi się w różnorodnych zastosowaniach i będzie stanowić wsparcie w wielu procesach technologicznych i przemysłowych.