Analizatory spalin w kontekście regulacji ustawień kotłów grzewczych

dym z kominów fabryki
Gdzie wymagany jest ciągły pomiar emisji pyłów?
3 marca 2021
zanieczyszczeni powietrza
W jaki sposób dochodzi do zanieczyszczenia powietrza? Rodzaje zanieczyszczeń i ich źródła
7 kwietnia 2021
dym z komina

Kotły grzewcze na paliwo stałe oraz na gaz wymagają odpowiedniej regulacji w celu zapewnienia poprawności ich działania. Błędne ustawienia kotłów na etapie montażu, konserwacji lub codziennego użytkowania skutkują nie tylko nieefektywnym spalaniem, ale także emisją większej ilości zanieczyszczeń. Możemy dostrzec je gołym okiem w bezwietrzne dni, bo unoszą się nad miastami i miasteczkami w postaci gęstej chmury smogu. Wyjaśniamy, jakie zastosowanie mają analizatory spalin.

Dlaczego prawidłowa regulacja ustawień kotłów jest bardzo ważna?

Właściwa regulacja ustawień kotła grzewczego ma wpływ na jego wydajność, co przekłada się na koszty ogrzewania oraz komfort termiczny. Równie ważne jest to, że prawidłowo ustawione kotły grzewcze emitują mniej szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery w postaci m.in. pyłów. Problem emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń dotyczy każdego z nas, bo bezpośrednio zagraża zdrowiu oraz życiu. Smog co roku zabija i doprowadza do poważnych chorób, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby ogrzewanie, z którego korzystamy, było jak najbardziej przyjazne środowisku i działało w prawidłowy sposób.

Dlaczego warto korzystać z analizatorów spalin?

Urządzenia do monitoringu spalin to specjalistyczne urządzenie, dzięki któremu można dokonywać pomiarów ilości i jakości produktów spalania. Otrzymane podczas analizy wyniki pozwalają ocenić efektywność procesu spalania oraz dokonać niezbędnych zmian w ustawieniach kotła grzewczego. Analizatory spalin pozwalają także określić, czy kocioł grzewczy spełnia wymagane normy dotyczące emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Nawet nowoczesne i z pozoru ekologiczne kotły grzewcze mogą być przyczyną powstawania zabójczego smogu, dlatego na etapie ich montażu, konserwacji oraz użytkowania niezbędne jest dokonywanie odpowiednich pomiarów. Monitorowanie efektywności działania kotła grzewczego ma także ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w ogrzewanych nimi budynkach. Niepełne spalanie oraz inne problemy z działaniem systemu grzewczego to bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Oferujemy nowoczesne analizatory spalin, które doskonale sprawdzają się jako wyposażenie monterów oraz pracowników serwisujących kotły grzewcze. Znajdujące się w naszej ofercie mierniki i systemy pomiarowe cechują się wysoką czułością i niezawodnym działaniem oraz posiadają niezbędne certyfikaty.